Kolejowy „Tour d’Pologne” zakończony sukcesem

Uczestnicy kolejowego „Tour d’Pologne” po 87 godzinach i 53 minutach dotarli do Katowic – miejsca startu i finiszu tej niezwykłej podróży.

Pomimo późnej pory w sobotę, 19 października, na dworcu w Katowicach gorące powitanie uczestników wyprawy zorganizowała grupa osób niepełnosprawnych wraz z asystentami z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji (Region Śląski).

Uczestniczące w „Tour d’Pologne” osoby na wózkach udowodniły, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w realizacji marzeń i pasji, a podróżowanie polskimi kolejami – przy zachowaniu obowiązujących procedur związanych z przejazdem osób niepełnosprawnych – nie stanowi dziś bariery nie do pokonania.,

– Specyfika tego projektu polega na tym, że wszyscy są jego zwycięzcami. Zwyciężyli uczestnicy, osoby pomagające nam w trasie, nasi kibice w poszczególnych miastach oraz partnerzy organizacyjni i nasi przyjaciele, którzy byli z nami w trasie i witali na mecie. – powiedział Przemysław Noworzyń, pomysłodawca i organizator Tour d’Pologne – Wszyscy są zwycięzcami, ponieważ jest szansa, że w efekcie tej wyprawy uda sie przezwyciężyć otaczające nas bariery fizyczne, architektoniczne i mentalne. A kiedy pokonuje się choć jedno ograniczenie, dzięki czemu życie osób niepełnosprawnych stanie się łatwiejsze, a ludzie bardziej życzliwi, to warto podejmować takie wyzwania.

Projekt już po raz drugi wsparty został przez Związek Pracodawców Kolejowych. Zapraszamy  na stronę:  www.facebook.com/tourdp, gdzie znajduje się szczegółowa relacja z wyprawy oraz do galerii zdjęć.