Rusza kolejowy „Tour d’Pologne”

16 października br. w Katowicach wystartuje projekt pod nazwą „Tour d’Pologne”. 4 poruszające się na wózkach osoby planują odwiedzić 16 miast wojewódzkich w czasie poniżej 90 godzin, korzystając wyłącznie z regularnych połączeń pociągów pasażerskich.

Tegoroczna inicjatywa jest kontynuacją akcji „Tour d’Europe”, w ramach której w roku 2012 zorganizowano wyprawę do 10 stolic europejskich. Zdobyte wówczas pozytywne doświadczenia, chęć przekraczania barier i spełniania marzeń skłoniły uczestników do kontynuowania projektu. Swoją postawą i zaangażowaniem udowadniają, że można być aktywnym pomimo niepełnosprawności.

Wyprawa wystartuje w Katowicach, następnie przez kolejne miasta wojewódzkie: Opole, Wrocław, Zieloną Górę, Poznań, Szczecin, Warszawę, Lublin, Rzeszów, Kraków, Białystok, Olsztyn, Gdańsk, Bydgoszcz, Kielce, Łódź, przemierzy całą Polskę. Finał zaplanowany jest w Katowicach, 19 października, po przejechaniu ponad 3900 km w  ciągu 87 godzin i 53 minut.

Związek Pracodawców Kolejowych po raz kolejny zdecydował się udzielić wsparcia organizatorom projektu, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Teraz nasza kolej”.

Zapraszamy do śledzenie wyprawy na profilu wyprawy: www.facebook.com/tourdp jak również do spotkania się z uczestnikami na trasie Tour d’Pologne.